wtorek, 9 października 2012

Niebezpieczna rozgrywka - Keri Arthur


  • ISBN 978-83-62329-52-6
  • Wymiary: 125 x 195 mm
  • Liczba stron: 408
  • Okładka: Miękka
  • EAN: 9788362329526 
  • Data wydania 25.09. 2012
  • Przekład: Kinga Składanowska
 Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają iść w parze, łatwo stać się ostatecznym przedmiotem pożądania...
 W podziemnym półświatku Melbourne istnieją nocne kluby, które zaspokajają wszelkie fantazje i pragnienia swoich bywalców. Jednak dla Riley Jenson jeden z nich stał się przedmiotem obsesji. Riley, rzadkie połączenie wampira i wilkołaka, nie przyszła szukać w nim spełnienia swoich fantazji, lecz po to, żeby dopaść nieznanego mordercę, który wykorzystuje to modne miejsce spotkań jako swój teren łowiecki.
Riley od razu znajduje jedyną przepustkę, która jest w stanie zaprowadzić ją do doskonale strzeżonego klubu: Jin - barman o boskim ciele, który może dać jej klucz do zdemaskowania zabójcy niepodobnego do żadnego, z którym dotychczas miał okazję zmierzyć się Departament. Prześladowana przez byłego współpracownika, który zszedł na złą drogę i nieustannie rozpraszana przez swojego eks-kochanka, Riley zagłębia się z Jinem w świat rozkoszy. Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają iść w parze, szokująca tajemnica wychodzi powoli na światło dzienne – Riley staje się ostatecznym przedmiotem pożądania…

Mamy już za sobą notkę od wydawnictwa, a teraz czas na klika słów o osobie, dzięki której mamy w ogóle możliwość poznać Riley i jej przygody. Oto autorka:


Keri Arthur


autorka wielu powieści z gatunku fantasy, urban fantasy, fantastyki grozy i romansu paranormalnego. Mieszka w Melbourne, w Australii.

W 2006 roku nominowana była do nagrody P.E.A.R.L. (Paranormal Excellence Award for Romantic Literature) w kategorii shapeshifters. Regularnie pojawia się wśród nominowanych do nagród przyznawanych przez Romantic Times. Book Reviews, jeden z największych amerykańskich portali poświęconych literaturze popularnej (Reviewers’ Choice Best Book Awards: 2008 – w kategorii contemporary paranormal romance, 2009 – w kategorii urban fantasy protagonist). W 2008 roku portal ten wyróżnił Arthur także nagrodą Career Achievement Best Author w kategorii urban fantas (w tej kategorii była również nominowana do nagrody w roku 2007).

Najbardziej znana i doceniana seria autorstwa Keri Arthur to dziewięciotomowy cykl poświęcony przygodom Riley Jenson, która jest pół wampirem, pół wilkołakiem. Seria Riley Jenson przyniosła sławę Keri Arthur w Stanach Zjednoczonych. Kolejne części cyklu szybko wskakują na listy bestsellerów The New York Times.

Kilka dni po premierze "Niebezpiecznej rozgrywki" otrzymałam od wydawnictwa kolejny tom, który był miłą niespodzianką czekającą na mnie na biurku.

Czwarta część opowiada dalszą historię Riley i jej wroga, który tym razem okazuje się mitycznym bogiem zła, czyhającym na życie ludzi i nieludzi. Oczywiste jest, że departament będzie chciał pokonać zagrożenie i uratować świat, a przynajmniej Melbourne i zaangażuje do tego swoich najlepszych strażników czyli Riley i Rohana.

Muszę przyznać, że książka bardzo mi się podobała, dlaczego?

Po pierwsze: pojawiło się więcej Rohana, uroczego brata bliźniaka, walecznego i odważnego strażnika i ukochanego Liandera. Zawsze był przy siostrze, aby jej pomóc i wesprzeć ją, mimo że sam zmagał się z problemami w swoim związku. Oto pierwszy wielki plus.

Po drugie: Riley wreszcie postawiła się Quinnowi i pokazała mu "gdzie raki zimują" ( przez jakiś czas;). Dużą rolę w tym tomie odgrywają także tajemnicze zdolności, które nabyła dzięki eksperymentalnym lekom. Coraz częściej dają o sobie znać i zaskakują, jak i przerażają, Riley i jej bliskie otoczenie.

Następnym plusem jest to, że wreszcie dowiadujemy się czym naprawdę jest i był Quinn. Dlaczego potrafi robić rzeczy, których inne wampiry w jego wieku nie umieją, no i w końcu kto jest jego ojce. Tak jak wspominałam zostanie także wreszcie ustawiony do pionu przez Riley i przynajmniej przez moment przestanie się tak czepiać jej natury.

Książka zawiera oczywiści kilka momentów erotycznych i tym razem z pogranicza sado-maso. Plusem jest też okładka, która na szczęście utrzymana jest w tych samych co zawsze odcieniach i trzeba przyznać, że przyciąga uwagę czytelnika.

Do minusów książki ( bo je także niestety posiada ) zaliczyłabym rozterki Riley nad tym kogo wybrać. Czy cholernie wkurzającego, nadopiekuńczego, żądającego niemożliwej wręcz wyłączności wampira Quinna, który nawiasem mówiąc jest niezwykle przystojny, a Riley ma na niego wielką ochotę. Czy może słodkiego, opiekuńczego, wyrozumiałego i kochającego wilczka Kellana. Z tworzy się właśni wielki dylemat, nad którym nasza bohaterka rozmyśla przez całą książkę, a do tego dochodzi jeszcze księżycowa gorączka i jej objawy, które dokładnie nam opisuje. Trzeba przyznać, że trochę wkurzające jest czytanie raz po raz tego samego.

Nie mniej książkę polecam wszystkim fanom i jeszcze nie fanom, którzy mają ochotę na coś z działu paranormal. Teraz trzeba czekać na kolejny tom, mam nadziej, że nie za długo...
Moja ocena to 8/10.

A tutaj dla ciekawskich wersje okładek z innych krajów: 

1. Amerykańska:
2. Angielska:
3. Francuska:

4. Włoska:

5. I jeszcze jedna znaleziona przeze mnie okładka:


A za książkę dziękuję oczywiście Instytutowi wydawniczemu ERICA



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz